Piškoti

grmotast  

član od: 4.12.2006

sporočila: 11

tema odprta - 10. dec 2006 9:17 | ogledi: 9.583 | odgovori: 12

Potrebujem recept za piškote. Z skupino otrok bi rada namreč iz testa za piškote oblikovala obeske za na smrekco.

ima kdo izkušnje?

kater recept priporočate?

hvala

grmotast

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. dec 2006 9:24

Misliš piškotke da se pojedo ali zgolj okraske? Za pojesti bi bili fini ali medenjaki ali navadni piškotki, kot okrasek pa priporočam slano testo... p, m

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. dec 2006 9:35

Mi smo vedno delali okraske iz medenega testa ali pa iz navadnega krušnega testa. Iz slednjega smo delali pujskove glave. Uporabili smo obod za krof za glavo, nanj smo nalepili manjši krog za rilček in izrezali smo trikotnika za ušesi. Klinčke za nos in oči. Lahko pa uporabiš tudi kavna zrna ali rozine. Pomaži z jajcem in speci. lp Vesna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

10. dec 2006 10:33

Meni so za na smrekico najlepši medenjaki, okrašeni s sladkornim oblivom. Jaz sem letos delala okraske iz slanega testa za venčke in sicer tako, da sem izrezovala zvezdice, na sredino pa naredila dve luknji, da sem jih potem kot gumb privezala z zlatim trakcem na veje. Ene dve leti nazaj sem naredila venčke iz slanega testa, na katere sem nalepila angelčke - kroglica, za laske naribano testo in haljica, pa so tudi zelo lepo izpadli, le da so bili precej težki, le za na glavne veje. Drugače pa sem naredila še medvedke in snežene može, skozi roki sem napeljala žico za obesit, iz blaga pa sem naredila šale. Ti okraski izgledajo res originalno, mogoče malo starinsko, odvisno od stila in kako jih pobarvamo. Mislim, da bi se dalo narediti tudi okraske iz beljakovega snega - spečeš venčke iz snega, ki jih posipaš z barvnimi mrvicami. Če se pa mudi, so mi zelo všeč Medeno srce - medenjaki s sladkornim prelivom, ki sem jih lani z žičkami obesila na venček in je izgledalo zelo lepo. matilda

grmotast  

član od: 4.12.2006

sporočila: 11

10. dec 2006 16:29

mislim piskotke, ki se lahko pojedo in se alhko oblikujejo z modelcki. grmotast

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. dec 2006 16:38

torej ne moreš zgrešit z medenjaki, pa še zabavno bo ko se bo krasilo...otroci lahko posipajo mrvice, pa tiste MM bonbončke Novoletni medenjački Sestavine: 250 g medu 125 g masla 125 g sladkorja 500 g moke 2 jedilni žlički kakava 2 čajni žlički klinčkov 1 čajna žlička janeža 2 čajni žlički cimeta nastrgana limonina lupinica 1 jajce 1 zavitek pecilni prašek Led 20 dag sladkorne moke 1 zavitek vanilin sladkor 1 beljak nekaj kapelj ruma Postopek: Med, margarino in sladkor skupaj skuhamo, potem pa ohladimo. 2/3 moke s kakavom, janež, cimet in klinčke zmešamo. Dodamo jajce in limonino lupinico, 1/3 moke s pecilnim praškom, zmešamo, nato testo dobro pregnetemo z rokami. Testo damo za trideset minut v hladilnik. Maso razvaljamo na približno 3 mm debelo. Oblikujemo poljubne figure. Pečica naj bo segreta na 175C. Pečemo 10 minut. Pečene ter ohlajene piškote okrasimo z ledom.

MusicGirl  

član od: 12.9.2010

sporočila: 17

1. dec 2010 16:20

amm.. punce! s kom pa ve okrasite te piškote.. Hvala in LP Mg MusicGirl

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 366

1. dec 2010 17:12

Jaz s svojim sinom, dokler se mu še da pri takih opravilih sodelovati. LP Noemi

MusicGirl  

član od: 12.9.2010

sporočila: 17

1. dec 2010 21:00

Hja... pa nisem mislila s kom.. ampak s KOM- okraski np. (glazura, mrvice, stopljena čokolada) Drugače pa tudi jaz dobim koga ki se mu ljubi. Sami se mi ne da tega ure in ure packat. LP iz zasnežene Primorske¨! MusicGirl

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

1. dec 2010 21:08

MusicGirl: S čokolado (belo in temno), mrvicami, zlatimi perlicami, kokosom, mandlji, potem imam od schwarztaua en kompletek v katerem so 4 različne stvari (od večjih ''bombončkov'', do plavih drobnih balkic...), tega je veliko v večjih trgovinah in kar najdem to kupim in posipam oz prilimam gor LP mina20

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

1. dec 2010 21:25

MusicGirl je napisal/a:

Hja... pa nisem mislila s kom.. ampak s KOM- okraski np. (glazura, mrvice, stopljena čokolada) Drugače pa tudi jaz dobim koga ki se mu ljubi. Sami se mi ne da tega ure in ure packat.

LP iz zasnežene Primorske¨!

MusicGirl

He he, nesprazuma ne bi bilo, če bi napisala s ČIM, namesto s KOM...

Sicer pa s sladkim snegom, mrvicami, nalistnimi mandlji, limoninim ledom...

Zelo se nam všeč tudi piškotki, ki so na pogled nekako divji, nepravilnih oblik.

peter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti